Príďte do okolia Trnavy plného zážitkov

SMOLENICE

Dračie dni na zámku

Smolenický zámok dal postaviť gróf Pálffy a dnes slúži ako reprezentačné miesto SAV pre stretnutia vedcov z celého sveta, a víta návštevníkov. Prehliadka je možná každý deň v čase od 10:00 do 18:00 hodiny a ak sa vyberiete 8. – 9. augusta do Smoleníc na Dračie dni na zámku zažijete chvíle ako z rozprávky plné napínavých príbehov, princezien, rytierov a drakov. Návštevníkov tu čaká aj pestrá paleta aktivít, atrakcií, vôní, chutí a svoje výrobky tu predvedú lokálni remeselníci na zámockom jarmoku.

Letný Medokvas

V areáli VČELOVINA v Smoleniciach sa v sobotu 22. augusta koná Letný Medokvas – smolenický festival medových nápojov. Aj tento rok ponúkne len tie najlepšie medoviny, limonády, medové pivo, medový cider, či medový burčiak a rôzne dobroty na jedenie. Zároveň pomôžete dobrej veci, pretože výťažok z predaja vstupného bude použitý na ďalší rozvoj projektu včelárskej záhrady.

Areál VČELOVINA v Smoleniciach
Letný Medokvas – smolenický festival medových nápojov

DOLNÁ KRUPÁ

Medolandia

V  Medolandii v Dolnej Krupej, sa spája história so súčasnosťou, príroda s architektúrou a medovina s výborným jedlom. V sobotu 8. augusta sa zas ocitnete v stredoveku a budete mať možnosť ochutnať nápoj pravých keltských bojovníkov – kormu. Na konci prázdnin 22. augusta sa zabavíte na Medolandia párty pri írskej hudbe. Počas víkendových podujatí si môžete pochutnať na špecialitách, spoznať všetky atrakcie, rozárium či navštíviť Villu Apimed.

Villa Apimed
Ilustračné foto: Matúš Koprda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *