Košický magistrát rozdal balíčky pre seniorov

Košických seniorov v uplynulých dňoch prekvapil primátor Jaroslav Polaček spolu s magistrátom mesta Košice.

Každý dôchodca nad 65 rokov obdržal balíček so svojim menom, adresou a špeciálnym osobným kódom, pomocou ktorého po prihlásení môže využívať ďalšie služby, ako je nákup potravín, donáška obedov, či nákup liekov.

Mesto tak v čase karantény vychádza v ústrety nielen dôchodcom, ale aj malým podnikateľom poskytujúcim stravovacie služby.

Dôchodcovi, ktorý si objedná hotové jedlo mesto preplatí 1 euro. Balíček obsahuje aj dve rúška, jedno z plátna, druhé jednorazové, časopis „Sme v tom spolu“ a malý leták s návodom na použitie rúška.

Mesto doručilo 42-tisíc obálok

Košických seniorov balíčky potešili. Seniorka pani Mária Lešková zdôraznila, že sa jej páči, že konečne niekto myslí aj na seniorov. „Nemusíme zháňať rúška a aspoň vieme, kde hľadať pomoc, ak si s niečím nebudeme vedieť rady,“ hovorí.

Pán Eugen Sivák však pripomenul, že balíčkom sa teší, len nevie prečo s manželkou dostali len jeden balíček, hoci sú obaja už na dôchodku.

Službu ocenili najmä osamelí dôchodcovia, ktorí nemajú blízkych príbuzných. Môžu si teraz aj cez telefón objednať jedlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.